Ekonomi

Brüt kar marjlarındaki istikrarlı büyüme nedeniyle Spotify’ın notu UBS’de yükseltildi

Spotify (SPOT) hisseleri, UBS’nin Salı günkü bir raporda hisseyi ‘Nötr’den ‘Satın Al’a yükselterek fiyat hedefini hisse başına 170 dolardan 274 dolara yükseltmesinin ardından %1’den fazla arttı.

Piyasa analistleri, yatırımcılara, operasyonel verimliliğin gerçekleşmesi ve brüt kar marjlarının istikrarlı bir şekilde artmasının beklenmesi nedeniyle hissenin daha fazla büyüme potansiyeline sahip olduğu konusunda bilgi verdi.

“Şirketimizin operasyonel verimliliğe odaklanmasının devam edeceğine inanıyoruz ve önümüzdeki yıllarda marj büyümesinin ve iyileşen kârlılık trendlerinin sürdürülebilirliğine daha güçlü bir inancımız var. Bu, istikrarlı abone/kullanıcı büyümesi, abonelik fiyatlandırmasındaki düzenli artışlar ve yıllık büyüme ile birlikte reklam gelirleri daha iyi bir FAVÖK trendine katkıda bulunacaktır” dedi. .

“Şirketin podcast operasyonlarında 2024’ün ilk yarısında başa baş noktasına ulaşacağını tahmin ediyoruz, bu da reklam destekli iş segmentinde daha yüksek kar marjlarına katkıda bulunacak” diye eklediler.

Finans kurumu, şirketin podcast işinde operasyonel verimlilik göstermesi ve müzik bölümünün plak şirketleriyle yeni lisans anlaşmalarından faydalanması nedeniyle 2025 yılında reklam destekli iş segmentinde daha fazla marj artışı bekliyor.

Piyasa analistleri şu sonuca vardı: “Yatırımcılar daha önce kârlılık eksikliği nedeniyle şirketin değerlemesi konusunda endişe duysa da, SPOT’un artık sağlam bir şekilde pozitif olan FAVÖK’ü ve sektördeki emsalleriyle karşılaştırılabilir bir büyüme ile değerleme güvenini çekeceğini tahmin ediyoruz.”

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

ciftlikkoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu