Haber

Çin Bahar Şenliği Tatili İçin Yeterli Enerji Kaynağına Sahiptir

PEKİN, 14 Ocak (Xinhua) — Çin’den üst düzey bir yetkili Cuma günü yaptığı açıklamada, ülkenin soğuk hava dalgaları ve Bahar Bayramı tatili sırasında enerji kullanımındaki zirvelerle başa çıkmak için yeterli enerji tedariki ve yönetim mekanizmalarına sahip olduğunu söyledi.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkan Yardımcısı Lian Weiliang, düzenlediği basın toplantısında, 32 milyar metreküpten fazla gaz rezerv kapasitesine sahip olan Çin’in ısınma döneminin yarısındayken şu anda 20 milyar metreküp gaz deposuna sahip olduğunu söyledi. .

Lian, ülkenin hükümet tarafından konuşlandırılabilir kömür rezervinin yaklaşık 50 milyon ton olduğunu, termik santrallerdeki kömür depolamanın ise yaklaşık 175 milyon ton gibi yüksek bir seviyede kaldığını ve bunun da ağır çevrimlerde elektrik ihtiyacını karşılamaya yeterli olduğunu sözlerine ekledi.

Çin Meteoroloji İdaresi Başkan Yardımcısı Zhang Zuqiang’a göre, bu kış normal yıllara göre daha düşük sıcaklıklar ve daha az yağış gördü, bu da daha yüksek enerji talebine ve ulaşımın aksamasına neden olabilir.

Zhang, Ocak ayı sonlarında Bahar Şenliği tatili sırasında Çin’i üç soğuk dalganın vurmasının beklendiğini söyledi.

Lian, “Aşırı durumlarda bile, sakinlerin enerji ihtiyaçları beklentileri aştığında, insanların geçim kaynaklarının etkilenmemesini sağlamak için konutlarda enerji kullanımına öncelik vermek için acil durum planını etkinleştirebiliriz” dedi.

Bahar Şenliği veya Çin Yeni Yılı bu yıl 22 Ocak’a denk geliyor.

haber-hayrabolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu