Haber

Gana depremden etkilenen bölgelere çikolata bağışladı

Gana’nın Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerdeki çocuklara dağıtılmak üzere bağışladığı çikolatalar, Türk Kızılayı yetkililerine teslim edildi.

Gönderilen 6 bin 500 paket içilebilir, 1666 paket sürülebilir çikolata ise Mersin Limanı’ndan teslim alınarak tırla Türk Kızılayı Adana Afet Müdahale Merkezi Müdürlüğü’ne getirildi.

Gana’nın Ankara Büyükelçisi Francisca Ashietey-Odunton, burada düzenlenen törende güzel ve sıcak karşılamada emeği geçenlere teşekkür etti.

Atakaş Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu’nun da 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybettiğini hatırlatan Ashietey-Odunton, futbolcunun cenazesini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yardım ve desteğiyle bulduklarını söyledi.

Türkiye’nin dostluğunu ve desteğini her zaman gördüklerini belirten Ashietey-Odunton, “Böyle bir dönemde, bu zorlu süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğini de gördük. Dolayısıyla bu bağış bizim için hem teşekkür hem de destek anlamına geliyor. Gana dünyadaki kakaodur.” “Kakao çikolatanın hammaddesidir. Dolayısıyla bu yardımın çocukların yüzünü az da olsa gülümsetmesini umuyoruz.” dedi.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, bağıştan dolayı Ganalı hükümetine teşekkür ederek, çikolataların Kızılay Haftası kapsamında depremden etkilenen diğer illerin yanı sıra Adana’da da düzenlenecek etkinliklerde çocuklara dağıtılacağını belirtti.

Konuşmanın ardından Saygılı, Ashietey-Odunton’a fincan seti hediye etti.

Öte yandan bağışlanan çikolataların bir kısmı da Adana Kız Lisesi öğrencilerine dağıtıldı.

refahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu