Haber

“Güldestan”, 21 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Devlet Opera ve Balesi’nin (DOB) beğenilen eserlerinden “Güldestan”, 21 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) seyirciyle buluşacak.

2004 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın girişimiyle DOB Genel Müdürlüğü’nün Ankara, İzmir, Antalya ve İstanbul balelerinden oluşan bir toplulukla sahnelenen eser, müzik ve müzik olarak 18 yıldır seyirciyle buluşuyor. dans prodüksiyonu

Koreograf ve sanat yönetmeni Beyhan Murphy ve Mercan Dede tarafından hazırlanan eser, çağdaş ve klasik Türk kültürünü yurtdışında tanıtmak amacıyla hayata geçirildi.

18. yüzyılda yazar Orhan Pamuk’un eserlerinden Evliya Çelebi’ye bir göç yolundan şehirdeki bir kafeye uzanan yolculuğu konu alan eser, modern insanın içsel yolculuklarından göğe, Osmanlı’dan günümüze çağdaş İstanbul’da Ara Güler’in İstanbul’undan fotoğraflar da yer alıyor.

Eser, Türkiye’nin yanı sıra Mersin, Antalya, Samsun, İzmir, Ankara ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından Hollanda, Çin, Almanya, Makedonya, KKTC, Bosna Hersek, Cezayir, Arnavutluk ve Fransa’da da seyirciyle buluşmuştur. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu