Haber

Sokaklardan çim sahalara: Ankara sokaklarında keşfedilen futbolcular Gençlerbirliği’ne emanet

– Sokaktan çim sahalara: Ankara sokaklarında keşfedilen futbolcular Gençlerbirliği’ne emanet

ANKARA – Gençlik ve SporBakanlığa bağlı gençlik merkezinde başlatılan “Sokaktan Spora Projesi” kapsamında yeteneklerini ortaya koyan 3 futbolcu, ilk profesyonel sözleşmelerini Gençlerbirliği ile imzaladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Altındağ Gençlik Merkezi’nin başlattığı “Sokaktan Spora Projesi” kapsamında spor yapmaya teşvik edilen 10 farklı branşta 3 bine yakın çocuğa ulaşıldı. Trendyol 1. Lig gruplarından Gençlerbirliği’nin ortasındaki gençlik merkezinde futbol branşının kalecileri İbrahim Karataş, Furkan Uçarcı, Yasin Doğanyiğit ile imza töreni düzenlendi. İmza törenine Altyapı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tarık Karkınçam, Gençlerbirliği Kulübü Altyapı Geliştirme Müdürü Seçkin Topçu ve oyuncuların aileleri katıldı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Karkınçam, spor aracılığıyla gençlerin yaşamlarına ve spor yapmalarına katkı sağladıklarını belirtti.

Küçük yaştan itibaren futbola ilgi duyduğunu belirten genç kaleci Furkan Uçarcı, “Bir arkadaşım vesilesiyle gençlik merkezine geldim. Tesis içerisinde tüm ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Allah herkesten razı olsun. Gelecekteki hedefimiz milli takım formasını terletmek.”

Hedefinin milli takımın kaleci görevini üstlenmek olduğunu belirten İbrahim Karataş, “Gelecekteki hedeflerim önce A takıma yükselmek, sonra da milli takım formasını terletmek. Kendimi geliştirmeyi başardım. Burada öğretmenlerimiz maddi ve manevi çok yardımcı oldular. Çocukluğumdan beri futbolu çok severim. Arkadaşlarımla sokakta oynuyordum. “Bir gün öğretmenlerimiz okula geldiler ve beni keşfettiler. Gençlik merkezinden Gençlerbirliği’ne transfer oldum” dedi.

seferihisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu