Haber

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öğrencileri sokak kedileri için kedi evleri yapıyor

Karaman Gençliği ve Sporİl Müdürlüğüne bağlı Mehmet Emin Paşa Yurdu öğrencileri, kış öncesi sokak kedileri için kedi evleri inşa ederek, içeriye su ve mama kapları bıraktı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren GSB Karaman Yurdu’nda yaşayan üniversite öğrencileri, yaptıkları çalışmalarla farkındalık yaratmaya devam ediyor. “Komşum Gönüllü Hareketi” projesiyle ihtiyaç sahibi ailelerin gönüllerine dokunan ve büyük beğeni toplayan GSB Karaman Yurtları’nın gönüllü öğrencileri, bu kez kış gelmeden sokak hayvanları için kolları sıvadı.

Kazımkarabekir ilçesindeki Mehmet Emin Paşa Yurdu’nda yaşayan genç hayvanseverler, sokak hayvanlarının kış aylarını rahat geçirmelerine yardımcı olmak için bir araya geldi. Özellikle kedi arkadaşlarının kışın üşümemesi için kedi evleri yapan coşkulu gençler, kışın evsiz kalan kedilerin aç kalmaması için su ve mama kapları yapıp kedi evlerinin içine bıraktı.

Sokak hayvanları için daha birçok projeyi hayata geçireceklerini belirten coşkulu gençler, “Mehmet Emin Paşa Yurdu’nun hayvansever gençleri olarak bugün biz de sokak hayvanları için kışa hazırlık yapmak istedik. Bütün dostlarımız bu projeyi gösteriyor. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyoruz.Çünkü burası karasal iklime sahip ve kış ayları biraz sert geçebiliyor.Sokak hayvanlarımız da bu durumdan olumsuz etkilenip zor durumda kalabiliyor.Bunun bilincinde olduğumuz için istedik. Onlara barınak ve mama kapları yaparak bu olumsuz durumun önüne geçmelerini istiyoruz. Kedi evlerinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız da bu hassasiyeti gösteriyor. “Kendilerine bir kap su bırakmalarını rica ediyoruz.” dedi. -KARAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu