Teknoloji

Twitter çalışanları ücretsiz ofislerinden fırladı

Twitter CEO’su Elon Musk’ın parlak fikirleri bir kez daha başarısız olmuşa benziyor. Skandal bu kez şirketin kirayı zamanında ödemediği Singapur ofisinde yaşandı. Çalışanlar, mülk sahipleri tarafından binadan çıkarıldıklarını bildirdi.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Twitter çalışanlarına, 2015’ten beri şirketin Asya-Pasifik genel merkezi olarak hizmet veren Singapur’daki CapitaGreen binasındaki 22.000 metrekarelik ofisi Çarşamba günü saat 17.00’den önce terk etmeleri söylendi. Musk, tasarruf bahanesiyle San Francisco ve Seattle’daki kiralık ofislerde kira ödemiyor.

Musk’ın önceki işten çıkarmalarıyla aslında derinden sarsılan Singapur ofisindeki çalışanlara Perşembe gününden itibaren uzaktan çalışmaya başlamaları talimatı verildi. Bloomberg’e göre çalışanlar, bir sonraki duyuruya kadar Twitter’ın dahili sisteminde uzak çalışanlar olarak yeniden sınıflandırılacak.

Kira ödemeden tasarruf edin

Kira ödemeyi reddetmek ve ardından bunun için Twitter’a dava açmak, milyarderin Twitter’daki tartışmalı ve şüpheli maliyet tasarrufu stratejilerinden bir diğeri. Milyarder ayrıca şirketin kapıcılarını ve çalışanlarını da kovdu. Twitter’ın pis kokulu ofislerine Kendi tuvalet kağıdını getirmesi gerekiyordu. Ayrıca Sacramento’daki veri merkezlerinden birini de kapattı. New York Times’a göre Musk, Twitter çalışanlarına ödenmemiş faturaları azaltmak için taşeronlara ve satıcılara yapılan ödemeleri durdurma talimatı da verdi.

Bu ayın başlarında milyarder, Twitter çalışanlarına sunulan faydaları hedef alarak işe gidip gelme yardımlarını, aile planlaması yardımlarını ve yemek ödeneklerini kesti.

sultangazi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu